W odpowiedzi na potrzeby rynku nasza firma od 2003 roku poszerzyła swoją ofertę o projektowanie kompletnych systemów nawadniających.
Aktualnie posiadamy duże doświadczenie oraz dobrze przygotowanych fachowców w tej dziedzinie, w szczególnych przypadkach korzystamy z pomocy współpracujących z nami firm w celu znalezienia najlepszych rozwiązań.
Kompleksowe zaprojektowanie i ułożenie instalacji do nawadniania wymaga przyjrzenia się i przeanalizowania lokalnych warunków w danym gospodarstwie.
Projektowanie zaczynamy od odwiedzin w gospodarstwie i przyjrzenia się planowi sytuacyjnemu na mapach i w terenie. Następnie po przeanalizowaniu przystępujemy do fazy projektowej, która obejmuje następujące etapy:
Określenia źródła wody do podlewania, wybrania źródła zasilania pomp, dobrania pomp, zaprojektowania całego systemu pompowego wraz z systemem sterowania i kontroli pracy, zaplanowanie sieci wodociągowej z punktami poboru wody, dobieramy urządzenia deszczujące (deszczownię bębnową, rurową mostową etc.)
Projektując wodociąg, pamiętajmy jednak, że woda powinna mieć do pokonania od źródła do wylotu jak najkrótszą drogę wtedy zminimalizujemy straty ciśnienia powodowane oporem hydraulicznym, dlatego bardzo ważne jest dokonanie szczegółowych obliczeń w celu dobrania odpowiedniej średnicy rur.
Ze względu na całkowite koszty budowy systemu deszczującego pola uprawne dzielimy na kwatery w celu zoptymalizowania kosztów urządzeń oraz zapewnienia odpowiedniej wydajności podlewania do powierzchni planowanych upraw.
Istotnym czynnikiem jest dobór ekonomicznego źródła zasilania odpowiadającego potrzebom stawianym przed systemem deszczującym. Pamiętajmy, że koszt zakupu urządzeń jest tylko początkowym kosztem bardzo ważną rolę w dalszych latach odgrywają koszty robocizny i koszty energii.